$2,879.99
Autograph Edition 24 In. Touchstone 168 Can Outdoor-rated Dual Refrigerator Drawer With Black Stainless Steel Doors And Champagne Bronze Helix Handles - RDSOZBS24KCB
Autograph Edition 24 In. Touchstone 168 Can Outdoor-rated Dual Refrigerator Drawer With Black Stainless Steel Doors And Champagne Bronze Helix Handles
Model: RDSOZBS24KCB




















Autograph Edition 24 In. Touchstone 168 Can Outdoor-rated Dual Refrigerator Drawer With Black Stainless Steel Doors And Champagne Bronze Helix Handles
Model: RDSOZBS24KCB
$2,879.99
Key Features
Indoor & Outdoor Compatibility
Integrated Panel & Panel-ready Doors
Full Stainless Steel Interior & Exterior
Description
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
Indoor & Outdoor Compatibility
Easily store a wide range of tastes with spacious shelving perfect for any preferred beverage.
Integrated Panel & Panel-ready Doors
Easily match your cabinetry or stand out with a timeless option like stainless steel, black stainless steel, and more.
Full Stainless Steel Interior & Exterior
Quality that you can see and feel—inside and out. Enjoy a premium stainless steel build that boasts a luxury style
Specifications
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.88 Inch |
| Shipping Height | 39 Inch |
| Shipping Length | 28.19 Inch |
| Shipping Weight | 167 lbs |
| Total of Shipping Weight | 167 lbs |
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | 23.88 Inch |
| Height | 34 Inch |
| Depth | 23.19 Inch |
| Weight | 127 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 10.9 ft³ |
| Dimensional Weight | 135.46 Ibs |
| Total of Cubes | 10.9 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 135.46 Ibs |
Dimensions
| Dimensions: | 23.88 in. W x 23.19 in. D x 34 in. H |
| Product Depth (in.): | 23.19 |
| Product Width (in.): | 23.88 |
| Product Height (in.): | 34 |
| Depth With Door(s) Open 90 Degrees (in.): | 38.13 |
| Cut-out Dimensions: | 24 in. W x 24 in. D x 34.5 in. H |
| Refrigeration Size (Width): | 24 in. |
Details
| Appliance Category: | Undercounter Fridge Drawer |
| Color/ Finish Family: | Stainless Steel with Black Stainless Steel Panels |
| Hardware Color/Finish: | Champagne Bronze |
| Fridge Capacity: | 4.6 cu. ft. |
| Energy Consumption: | 288 kWh/year |
| Temperature Zone: | 34°F-65°F |
| Interior Finish: | Stainless Steel |
| Product Weight (lb.): | 127 |
| Door Alarm: | Yes |
| Voltage: | 120V |
| Amps: | 15A |
Warranties & Certifications
| Certifications and Listings: | ETL Sanitation Listed, cETL Listed, California Title 20 |
| Manufacturer Warranty: | Manufacturing Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only for sealed system |
You might also like these best sellers...
Where to Buy ZLINE Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online









