$2,719.99
Autograph Edition 24 in. Touchstone 168 Can Outdoor-Rated Dual Refrigerator Drawer with Black Matte Doors and Polished Gold Handles - RDSOZBLM24G
Autograph Edition 24 in. Touchstone 168 Can Outdoor-Rated Dual Refrigerator Drawer with Black Matte Doors and Polished Gold Handles
Model: RDSOZBLM24G

















+7more
Autograph Edition 24 in. Touchstone 168 Can Outdoor-Rated Dual Refrigerator Drawer with Black Matte Doors and Polished Gold Handles
Model: RDSOZBLM24G
$2,719.99
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Specifications
Specifications
Dimensions
| Dimensions | 23.88 in. W x 23.19 in. D x 34 in. H |
| Depth With Door(s) Open 90 Degrees (in.) | 38.125 |
| Cut-out Dimensions | 24 in. W x 24 in. D x 34.5 in. H |
| Refrigeration Size (Width) | 24 in. |
Details
| Appliance Category | Refrigerator |
| Color/ Finish Family | Polished Gold |
| Fridge Capacity | 4.6 cu. ft. |
| Flex Drawer Capacity | - |
| Flow Rate for Water Dispenser | - |
| Temperature Zone | 34°F–65°F |
| Ice Amount per Day (lbs.) | - |
| Interior Finish | Stainless Steel |
| Door Alarm | Yes |
| Voltage | 120V/60Hz |
| Amps | 15A |
| Lights | - |
| Number of Fridge Shelves | - |
Warranties & Certifications
| Certifications and Listings | ETL Listed, Star K Compliant |
| Manufacturer Warranty | Manufacturing Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only for sealed system |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.88 Inch |
| Shipping Height | 39 Inch |
| Shipping Length | 28.19 Inch |
| Shipping Weight | 167 lbs |
| Total of Shipping Weight | 167 lbs |
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | 23.88 Inch |
| Height | 34 Inch |
| Depth | 23.19 Inch |
| Weight | 127 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 10.89 ft³ |
| Dimensional Weight | 135.41 Ibs |
| Total of Cubes | 10.89 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 135.41 Ibs |
You might also like these best sellers...
Where to Buy ZLINE Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com









