$2,879.99
AutographEdition 24 in. Touchstone 151 Can Beverage Fridge With Solid Stainless Steel Door And Polished Gold Handle - RBSOZST24G
AutographEdition 24 in. Touchstone 151 Can Beverage Fridge With Solid Stainless Steel Door And Polished Gold Handle
Model: RBSOZST24G





















+11more
AutographEdition 24 in. Touchstone 151 Can Beverage Fridge With Solid Stainless Steel Door And Polished Gold Handle
Model: RBSOZST24G
$2,879.99
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Specifications
Specifications
Warranty
| Parts | 2 Year |
Dimensions
| Dimensions | 23.875 in. W x 23.25 in. D x 34 in. H |
| Depth With Door(s) Open 90 Degrees (in.) | 47.125 |
| Refrigeration Size (Width) | 24 in. |
Details
| Appliance Category | Refrigerator |
| Color/ Finish Family | Polished Gold |
| Fridge Capacity | 5.2 cu. ft. |
| Interior Finish | Stainless Steel |
| Decibels | 49 dBa |
| Door Alarm | Yes |
| Voltage | 120V |
| Amps | 15A |
| Lights | 1 |
| Number of Fridge Shelves | 3 Full-Depth and 1 Half Depth |
Warranties & Certifications
| Certifications and Listings | ETL Listed, cETL Listed, California Title 20, Energy Star |
| Manufacturer Warranty | Manufacturing Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only for sealed system |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.88 Inch |
| Shipping Height | 39 Inch |
| Shipping Length | 28.25 Inch |
| Shipping Weight | 179 lbs |
| Total of Shipping Weight | 179 lbs |
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | 23.88 Inch |
| Height | 34 Inch |
| Depth | 23.25 Inch |
| Weight | 139 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 10.92 ft³ |
| Dimensional Weight | 135.78 Ibs |
| Total of Cubes | 10.92 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 135.78 Ibs |
You might also like these best sellers...
Where to Buy ZLINE Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com









