$699.99
Bespoke Jet Cordless Stick Vacuum with All-in-One Clean Station in Misty White - VS20A9580VWAA
Bespoke Jet Cordless Stick Vacuum with All-in-One Clean Station in Misty White
Model: VS20A9580VWAA
















Bespoke Jet Cordless Stick Vacuum with All-in-One Clean Station in Misty White
Model: VS20A9580VWAA
$699.99
Key Features
All-in-One Clean Station
Advanced Cleaning Performance
5-Layer Filtration
Removable and Long-Lasting Battery
Up to 210 Air Watts
Up to 60 Minutes Cleaning Time
Designed to be seen
A powerful, lightweight Jet Stick
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
All-in-One Clean Station
Advanced Cleaning Performance
5-Layer Filtration
Removable and Long-Lasting Battery
Up to 210 Air Watts
Up to 60 Minutes Cleaning Time
Designed to be seen
Innovative features with our most premium finishes and colors, for a vacuum so stunning, you’ll want to show it off.
A powerful, lightweight Jet Stick
5-Layer Filtration System
The Bespoke Jet includes multistage filtration that separates and filters up to 99.99%¹ of microdust particles,² so you can breathe cleaner air in your home.
Jet Dual Brush
No more switching brush-rolls mid-clean. The Jet Dual Brush is optimized to clean a variety of floor surfaces from carpet to hardwood floors to tile.
Longer Run Time to Tidy Up on Your Terms
With up to 60 minutes³ of run time, you can clean at your own pace. The battery is easily removable and rechargeable.
Digital Display
Quickly and easily check information about your vacuum, such as power level, remaining battery time and various alerts, with an easy-to-view digital display.
Clean Anywhere, Easily
Easily maneuver to vacuum stairs, under sofas or other hard to-reach places.
Specifications
Key Features
| Bagless | Yes |
| Brush Type: Combo | Jet Dual |
| Suction(Spot mode) | 210W |
| EZClean Bin | Yes |
| Dust Capacity | 0.5L |
| Filter Maintenance | Washable |
| Control | Jet, Max, Mid, Min |
| Brush Width | 8.5 inch |
| Brush Release | One Touch |
| Brush Window | Yes |
| Filter (Pre Motor) | Yes |
| Filter (Exhaust) | Yes |
| Filter Type | 5 Layer Filtration |
| Multi-Surface Cleaning | Yes |
| Brush Type | Jet Dual |
| Clean Station | Included |
| Automatic Charging | Yes |
| Cyclone | Multi |
| Clean Station Capacity | 2L |
| BESPOKE | Yes |
| Suction (Air Watts) | 210W |
| Clean Station Included | Yes |
Convenience
| Design | LCD |
| Additional Tools | Combination Tool, Long Reach Crevice Tool and Mini Motorized tool |
| Convenience Feature | 7 Dust Bags |
| Running Time | up to 120 min |
| Running Time (Max) | up to 120 min |
| Running Time (Min) | 3 mins |
| Washable Filter | Yes |
Performance
| Cleaning Time | up to 120 min |
| Charging Time | 3.5 Hr |
| Battery | 1 |
| Noise Level | 86dB |
Cleaning Mode
| Number of Cleaning Modes | 4 |
Model
| Model Code | VS20A95923W/AA |
| Model Color | Misty White |
| Type | Multi Cyclone |
Pipe
| Pipe | Telescopic |
Dimensions & Weight
| Width | 9.8 in. |
| Height | 39.4 in. |
| Length | 8.3 in. |
| Weight | 5.7 lbs. |
| Shipping Dimensions | 16.1" (W) x 36.3" (H) x 19.3" (D) |
| Shipping Weight (lbs) | 41.9 lbs |
| Shipping Dimensions | 16.1" (W) x 36.3" (H) x 19.3" (D) |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 16.1 in. |
| Shipping Height | 36.3 in. |
| Shipping Length | 19.3 in. |
| Shipping Weight | 41.9 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 41.9 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 1.85 ft³ |
| Dimensional Weight | 23.06 lbs. |
| Total of Cubes | 1.85 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 23.06 lbs. |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Samsung Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online










