$1,399.99
Bespoke Jet Bot Combo Robot Vacuum and Mop with All-in-One Clean Station with Auto Steam - VR7MD96514G
Bespoke Jet Bot Combo Robot Vacuum and Mop with All-in-One Clean Station with Auto Steam
Model: VR7MD96514G




















Bespoke Jet Bot Combo Robot Vacuum and Mop with All-in-One Clean Station with Auto Steam
Model: VR7MD96514G
$1,399.99
Key Features
Powerful Cleaning
Clean Station with Auto Steam
Suction Power
LiDAR Sensor
Wi-Fi Connectivity
The next standard in cleaning
All-in-One Clean Station with Auto Steam
Outstanding Cleaning Performance
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
Powerful Cleaning
Clean Station with Auto Steam
Suction Power
LiDAR Sensor
Wi-Fi Connectivity
The next standard in cleaning
All-in-One Clean Station with Auto Steam
Hassle-free maintenance. The Clean Station has a range of features to automatically maintain the Jet Bot Combo so it’s always ready to clean.
Outstanding Cleaning Performance
Clean the way you want with Jet Bot Combo's advanced technologies.
Precise 3D navigation
The upgraded LiDAR sensor maps your home to cover 79% more compared to conventional LiDAR. The layout information is converted into 3D maps that you can view in the SmartThings App³ to select the areas that need to be cleaned.
App Controls
Control your Jet Bot Combo wherever you are. Tell it what to do using Samsung Bixbyâ´ or your smartphone. Create "no-go zones" and virtual walls within your home so it can focus on cleaning certain rooms.
Specifications
Key Features
| Wi-Fi Connectivity | Yes |
| Brush Type: Combo | Combo Brush |
| Brush Type: Self Clean Brush | High Efficiency Combo Brush with Hair Grinder |
| Intelligent Power Control | Yes |
| Remote | SmartThings Control |
| Suction(Spot mode) | 5W |
| Dust Capacity | Set 0.25L/Station 2.5L |
| Filter Maintenance | Washable |
| Filter (Pre Motor) | Yes |
| Filter (Exhaust) | 99.999% Filtration |
| Multi-Surface Cleaning | Yes |
| Cliff Sensor | Yes |
| Obstacle Sensor | IR Sensor |
| Auto Docking | Yes |
| LiDAR - Mapping | Yes |
| Manual Control | Yes |
| Scheduling | Yes |
| Cleaning History | Yes |
| Amazon Alexa ,Google Assistant ,Bixby Compatible | Yes |
| Boundaries (No-go lines) | Yes |
| Clean Station | Included |
| Automatic Charging | Yes |
| Automatic Resume | Yes |
| Suction Control Mode | Max / Smart / Mid / Min |
| Cyclone | Bagfree |
| Side Brush | 1 EA |
| Clean Station Capacity | Dust: 2.5L | Clean Water: 4L | Dirty Water: 4L |
| BESPOKE | Yes |
| Clean Station Included | Yes |
| Vacuum-Mop Combo | Yes |
Convenience
| Dust Sensor | Yes |
| Design | Yes |
| Running Time | 180 mins |
| Running Time (Max) | 180 mins |
| Running Time (Min) | 80 mins |
| Washable Filter | Yes |
Performance
| Cleaning Time | Up to 180 mins |
| Charging Time | 240 - 300 mins |
| Max Consumption Power | Set 70W / Station 1300W |
| Noise Level | Up to 87dB (Auto Empty on Station) |
Cleaning Mode
| Number of Cleaning Modes | 4 |
| Auto Cleaning | Yes |
| Spot Cleaning | Yes |
Accessories
| Main Brush | Combo Brush |
| Additional Brushes | Side Brush |
| Water Bin | Clean Water Tank & Dirty Water Tank |
| No. of Water Bins | 2 |
Warranty
| Warranty | 1 Year |
Model
| Model Code | VR7MD96514G/AA |
| Model Color | Satin Greige |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | - |
| Shipping Dimensions | W 20-3/8" x H 18-7/8" x D 24-11/16" |
| Shipping Weight (lbs) | 48.7 lbs |
| Shipping Dimensions | W 20-3/8" x H 18-7/8" x D 24-11/16" |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 48.7 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 48.7 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Samsung Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online









