Smart Stand Air Circulator - MSFS07RW6GB
Key Features
Control from anywhere via SmartHome App.
Features 12 speed settings for optimal comfort.
Choose from 4 unique fan modes to suit the desired preferences.
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
Specifications
Features
Control from anywhere via SmartHome App.
Features 12 speed settings for optimal comfort.
Choose from 4 unique fan modes to suit the desired preferences.
Specifications
Product Details
| Comfort Features | Powerful & Ultra quite DC motor, Aroma compartment, 4 Modes(Normal, Natural, Auto, Sleep) |
| Heat | No |
| Oscillation | Left and right 30-60-120° adjustable, up and down 30-60-135° adjustable (Auto) |
| Warranty | 2 Years |
| Product Depth (in.) | 13.58 in |
| Color | Black |
| Air Purifier | No |
| Smart Control | Yes |
| ECO Mode | Yes |
| Model Number | MSFS07RW6GB |
| Product Height (in.) | 44.09 in |
| Product Width (in.) | 11.02 in |
| Product Weight (lbs) | 13.67 lbs |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Midea Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com














