10,000 BTU DOE Smart Window Air Conditioner, for spaces up to 450 sq. ft. - MAW10S1DWWT
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
10,000 BTU DOE Smart Window Air Conditioner, for spaces up to 450 sq. ft.
Model: MAW10S1DWWT











+1more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
10,000 BTU DOE Smart Window Air Conditioner, for spaces up to 450 sq. ft.
Model: MAW10S1DWWT
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Specifications
Specifications
Product Details
| Room Size | 450 sq. ft. |
| Comfort Features | Cool, Dehumidify, Ventilate |
| Reusable and Washable Filter | Yes |
| Heat | No |
| Warranty | 1 year |
| Product Depth (in.) | 21.46 in |
| Smart Control | Yes |
| Color | White |
| BTU | 10000 BTU |
| Model Number | MAW10S1DWWT |
| Product Height (in.) | 14.65 in |
| Product Width (in.) | 18.98 in |
| Product Weight (lbs) | 57.76 lbs |
Where to Buy Midea Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com









