8,000 BTU DOE Smart Inverter Window Air Conditioner with Heat, for spaces up to 350 sq. ft. - MAW08HV1CWT
8,000 BTU DOE Smart Inverter Window Air Conditioner with Heat, for spaces up to 350 sq. ft.
Model: MAW08HV1CWT






8,000 BTU DOE Smart Inverter Window Air Conditioner with Heat, for spaces up to 350 sq. ft.
Model: MAW08HV1CWT
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Specifications
Specifications
Product Details
| Room Size | 350 sq. ft. |
| Comfort Features | Cool, Dehumidify, Ventilate, Heat |
| Reusable and Washable Filter | Yes |
| Heat | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 8,000 BTU |
| Product Depth (in.) | 22.17 in |
| Smart Control | Yes |
| Type | Window Air Conditioner |
| Color | White |
| BTU | 8000 BTU |
| Model Number | MAW08HV1CWT |
| Product Height (in.) | 13.9 in |
| Product Width (in.) | 19.41 in |
| Product Weight (lbs) | 55.95 lbs |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Midea Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com








