12,000 BTU Mini Split Air Conditioner/Heating System - MASAG1221HS2G
Specifications
Specifications
Product Details
| Assembled Product Weight (lbs) | 30 lbs |
| Color | white |
| Area Covered (sq. ft.) | 550 sq ft |
| Type | Split-System |
| Wattage (watts) | 12000 W |
| BTU | 12000 |
| Warranty | 2 years on parts, 5 years on compressor |
| Amps | 10.5 Amps |
| Model | MASAG12-21HS2G |
| Features | Energy Efficient |
| Product Dimensions (in) L x W x H | 11.93 x 30.12 x 21.85 Inches |
| Voltage (volts) | 230 V |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Midea Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com

















