7,100 BTU DOE Smart Portable Air Conditioner for spaces up to 300 sq. ft. - MAP07S1AWT
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
7,100 BTU DOE Smart Portable Air Conditioner for spaces up to 300 sq. ft.
Model: MAP07S1AWT








This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
7,100 BTU DOE Smart Portable Air Conditioner for spaces up to 300 sq. ft.
Model: MAP07S1AWT
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Specifications
Specifications
Product Details
| Room Size | 300 sq. ft. |
| Comfort Features | Cool, Dehumidify, Ventilate |
| Reusable and Washable Filter | Yes |
| Heat | No |
| Warranty | 1 year |
| Capacity | 7,100 BTU |
| Product Depth (in.) | 11.54 in |
| Key Features | App and Voice Control |
| Smart Control | Yes |
| Type | Portable AC |
| Color | White |
| BTU | 7100 BTU |
| Model Number | MAP07S1AWT |
| Product Height (in.) | 27.76 in |
| Product Weight (lbs) | 50.04 lbs |
Where to Buy Midea Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com









