30" Under Cabinet Ductless Range Hood - H1730W
Key Features
30 inch width
White finish
Aluminum-charcoal filter
Ductless range hood
Two-speed fan
Made in the USA
More sizes available
Light
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
Specifications
Features
30 inch width
White finish
Aluminum-charcoal filter
Ductless range hood
Two-speed fan
Made in the USA
More sizes available
Light
Specifications
Overview
| Height of Cabinet | 5.0" (13 cm) |
| Width | 30.0" (76 cm) |
| Depth | 18.0" (46 cm) |
| Cabinet | White |
| Weight | 15.0 lbs. (7 kg) |
| Parts & Labor Warranty | 1 Year |
| UPC | 761101000381 |
Warranty
| Parts | 1 Year |
| Labor | 1 Year |
Dimensions & Weight
| Width | 30 in. |
| Height | 5 in. |
| Length | 18 in. |
| Weight | 15 lbs. |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 1.56 ft³ |
| Dimensional Weight | 19.42 lbs. |
| Total of Cubes | 1.56 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 19.42 lbs. |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Summit Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
amdirectappliances.com









