$569.99
20″ Wide Gas Range - DR20V1BGLP
$569.99
Key Features
4 burners: 1 rapid, 2 semi-rapid, and 1 auxiliary
2 adjustable oven racks with multiple positions
Easy cleaning with removable grates
Knobs designed with push and turn safety feature to activate
Accessible storage with easy lift drawer
Description
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
4 burners: 1 rapid, 2 semi-rapid, and 1 auxiliary
2 adjustable oven racks with multiple positions
Easy cleaning with removable grates
Knobs designed with push and turn safety feature to activate
Accessible storage with easy lift drawer
Specifications
Product Dimensions
| Product Width | 19.44" / 49.38 cm |
| Product Depth | 25.75" / 65.41 cm |
| Interior Width | 15.56" / 39.52 cm |
| Interior Depth | 17.38" / 44.15 cm |
| Interior Height | 13" / 33.02 cm |
Package Dimensions
| Package Width | 22.06" / 56.03 cm |
| Package Depth | 27.56" / 70.00 cm |
| Package Height | 38.88" / 98.76 cm |
Weight
| Product Weight | 106.48 lbs / 48.30 kg |
| Package Weight | 119.71 lbs / 54.30 kg |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Danby Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online





















