11 qt. 10-in-1 Dual-Zone Air Fryer Oven - MAD1119DBPW
Key Features
Dual cooking zones allow you to prepare two dishes at once.
Features 10 preset cooking programs to simplify your favorite air fryer recipes.
Sync Finish Technology automatically sets the top air fryer basket and bottom oven to finish cooking at the same time.
Available from AM Direct Appliances INC, serving customers throughout Illinois,Arizona, Indiana, WI.
Features
Dual cooking zones allow you to prepare two dishes at once.
Features 10 preset cooking programs to simplify your favorite air fryer recipes.
Sync Finish Technology automatically sets the top air fryer basket and bottom oven to finish cooking at the same time.
Specifications
Product Details
| Capacity | 11 Quarts |
| UPC | 840296511053 |
| Availability | Yes |
| Prop 65 Warning | Yes |
| Price | $139.99 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Capacity | 11 Quart |
| Ship box Height (in.) | 17.71 in |
| Product Depth (in.) | 16.73 in |
| Ship box Width (in.) | 18.22 in |
| Ship box Depth | 14.09 in |
| Color | White |
| What's Included | Upper Basket, Crisper Plate, Grill Tray, Drip Tray |
| Key Features | 10-in-1 |
| Ship Weight (lbs) | 22.04 lbs |
| Model Number | MAD1119DBPW |
| Color | Black |
| Product Height (in.) | 15.94 in |
| Product Width (in.) | 12.79 in |
| Product Weight (lbs) | 20.17 lbs |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Midea Appliances in Illinois,Arizona, Indiana, WI.

Chicago Illinois
Shop Online
















